четвер, 4 липня 2019 р.

На Івана нічка мала.




        У ніч з 6 на 7 липня відзначають стародавнє найколоритніше та найцікавіше свято - свято Івана Купала. Воно припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця - Купала і тим самим завершує панування весняного сонця - Ярила.
        Головні персонажі свята - Купала та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Це свято широко відзначають не тільки в Україні, але і в інших слав'янських країнах. Іванів день заповнений обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами: багаття, вінки, купання. У багатьох українських селах воно досі не втратило свого сакрального значення. У ніч на Івана Купала гадають, палять багаття, пускають вінки і шукають папороть.





           3 липня на селищі Борщі відбулась розважальна програма "Кожен край на Івана Купала має свій звичай". На залитій сонцем галявині біля клубу зібралися діти селища, щоб дізнатися, які дії відбуваються на це веселе свято.  Присутні прийняли активну участь у конкурсах, іграх, співали пісні та з радістю водили хороводи. Наприкінці дівчата сплели віночки із цілющіх трав, а хлопці в свою чергу розпалили  вогнище , через яке  стрибали.





Немає коментарів:

Дописати коментар