пʼятницю, 12 листопада 2021 р.

 




Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Панас Мирнай сказав: “Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови. У бібліотеці селища Борщі розгорнута книжкова виставка "Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата!" . Вона ознайомить вас з історією походження і розвитком нашої мови, з правилами української мови, збагатить словниковий запас, з основами й історією українського літературознавства, а також зі творчістю видатних українців, які зробили величезний внесок не тільки в літературу нашої Батьківщини, а й в рідну мову. Бо шлях розвитку рідної мови — це тернистий шлях боротьби. Українська мова загартована багатовікововю історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури. Рідна мова сміливо і гордо звучить і зі студентської лави, і з президентського крісла, чути її і на вулицях міста і на високих трибунах…
Сподіваюся, що ми не забудемо вислів Кирила, який сказав: «Душа, що не знає літер, – то мертва душа!». Перефразовуючи його думку, хочу вам побажати, щоб ви ніколи не забували про безцінний скарб, джерело вікової мудрості. Про вірних помічників у вирішенні багатьох проблем: про книгу та рідну мову. Не забувайте про них у часи негоди та щастя – і вони завжди допоможуть вам!

Немає коментарів:

Дописати коментар